עדכונים במייל

פוסטים אחרונים מהבלוג

ויראלי

default icon

המחשב שלכם זוחל? סולוטו היא הפתרון

0

היחסים שלנו עם המחשב האישי תמיד מורכבים. שנאה-אהבה, זה המושג הטוב ביותר לתאר את הסיטואציה בה תוכנות פרסום, ריגול, יישומי מנופחים (bloatware) ודרייברים זוללי זיכרון חונקים את משאבי המערכת עד כלות. נכון, אפשר להשתמש בכלים כמו Ad-Aware אך הם טובים בעיקר2010-05-25_014445 להסרת רוגלות ותוכנות פרסום. אפשר גם להשתמש בכלי מערכת מובנים או תוכנות כמו Advanced Systemcare לתיקון שגיאות במערכת הרישום ושגיאות מערכת, אך מה תעשו במקרה שהבעיות נגמרות על ידי אפליקציות לגיטימיות כמו מנהלי התקנים ותוכנות שרצות ברקע ואינן בהכרח נחוצות כל הזמן כמו נגן Quicktime, Acrobat Reader, תוכנות ביטורנט ומגוון רחב של יישומים שהופכים את המחשב לאיטי בטירוף?

שרותי סיעוד באתר b144

אפשר להסיר תוכנות, להשתמש בכלי MSCONFIG הוותיק או לפתוח את מנהל המשימות ולנסות לאתר את היישומים הבעייתיים ולסגור אותם אחד אחר השני, אך זו משימה שתגזול מכם זמן והיא מתאימה בעיקר למשתמשים מתקדמים. עבור כל השאר, הפתרון הסופי הוא לעתים קרובות לפרמט את המחשב לאחר כמה חודשי שימוש בלבד.

לטובת כל השאר פיתחה Soluto הישראלית כלי שהם מכנים “תוכנה נגד תסכול” והיא הזוכה הגדולה באירוע Disrupt האחרון של טקראנץ’. טכנולוגיית ה-PC Genome של סולוטו בודקת את פעולת המחשב שלכם וקובעת אילו תוכנות גורמות בעיות.

גירסת הבטא של התוכנה, שהושקה לאחרונה (אפשר להירשם להורדה חינם), תנתח את האפליקציות הפועלות ברקע המחשב בזמן הפעלתו ותאפשר לכם לקצר את זמן ההפעלה באמצעות השעיית או דחיית תוכנות שפועלות ברקע עם אתחול המחשב.

2010-05-25_015721

בזמן הפעלת המחשב Soluto תוצג באמצעות אפקט של אוזן בצד שולחן העבודה ותודיע לכם כמה זמן ההפעלה אורכת, כמו תציין איזה יישום נטען עכשיו  – זהו אפקט מצוין שמופיע בדיוק ברגע הנכון מבחינת המשתמש. אם תלחצו על האוזן בגמר ההפעלה, ייפתח היישום של Soluto ויציג לכם גרף ברור של האפליקציות הנוטלות נתחים ממשאבי המערכת.

Soluto מחלקת את האפליקציות שפועלות ברקע המחשב לשלושה: 1. יישומים שניתן לנטרל ללא חשש (No-brainer), יישומים שלכאורה ניתן להסיר (potentially removable – עבור משתמשים מתקדמים) ויישומים שלא ניתן להסיר. יוצג חיווי לגבי זמן הטעינה הכולל של כל חלק וכל יישום בנפרד.

2010-06-01_094032

אפשר להתמקד בכל תוכנה ולצפות בפרטים נוספים עבורה. אהבתי את השימוש בחוכמת ההמונים בהקשר זה: סולוטו משתמשת במידע אנונימי שנאסף ממשתמשים אחרים כדי להסביר כיצד נהגו אחרים במצב זה. תוכלו להשעות את פעולת היישום (pause) או לדחות את הפעלתו עד לגמר ההפעלה.

2010-06-01_094155

2010-06-01_094301

חוויית השימוש והממשק של סולוטו פשוט נהדרים בעיני ומצליחים במקום שבו יישומים רבים נכשלים. סולוטו אף תראה לכם כמה זמן תחסכו בהפעלה עם כל יישום שתנטרלו.

2010-06-01_094801

עד כמה שסולוטו מוצלח באשר לקיצור זמן ההפעלה, המידע שהחברה אוספת מהמשתמשים (באופן אנונימי) אודות פעולת המחשבים שלהם מעניין הרבה יותר בעיני. פרויקט ה-PCGenome יכול להקל על חוויית השימוש במחשב עבור משתמשים רבים – במקום שמיקרוסופט לא יכולה לעזור להם.

סולוטו תוכל להתבסס על מאגר המידע שברשותה כדי לדעת איזו חומרה גורמת לבעיות בשימוש עם תוכנה מסוימת ולהציע את הפתרון הטוב ביותר עבורו, בהתחשב בתצורת ה-PC שלכם.

כדי להפיק יותר מסולוטו, הקליקו על אפשרות Ongoing Frustration Research בתפריט מגש המערכת.

2010-06-01_104146

לאחר מכן, כאשר המחשב יתחיל לזייף, לחצו על My PC Just Frustrated me.

2010-06-01_103845

בשלב זה, ה-PCGenome רק מציג רשימה של יישומים חשודים ואתם תוכלו לטפל בהם אחד אחד באופן ידני. עם זאת, רועי אדלר, מנהל המוצרים של סולוטו, סיפר לי קצת על התוכניות העתידיות של החברה, בהן מצב אוטומטי, שיפעל ברקע ויתקן בעיות ללא צורך בהתערבות המשתמש.

דרישות המערכת המינימליות של סולוטו הן Windows XP עם SP2 ומעלה, 512MB של RAM, ללא גירסאות למערכות הפעלה אחרות בשלב זה.

המודל העסקי עוד לא ברור, אך בעוד השירות הבסיסי יישאר חינם, גירסה מתקדמת בתשלום היא אפשרות, כמו גם מודל Freemium לשוק האנטרפרייז.

Soluto – Anti Frustration Software from Soluto on Vimeo.

גילוי נאות: שליו בן ארי, אחד השותפים ב”חורים ברשת”, עובד ב”סולוטו”.

קראו פוסט זה באנגלית ב-TheWadi.

>

תגיות: , , , , , , , ,לחצו לייק ותקבלו את
הסיפורים הכי מעניינים
בנושא:
חורים ברשת
  1. פינג: Soluto Review: the Boot is just the beginning | The Wadi

  2. אחלה כתבה ללא ספק גרמה לי להוריד את התוכנה

Performance Optimization WordPress Plugins by W3 EDGE
Google Analytics Alternative טעימות: תמונות הורסות וממתקי עיניים מפייסבוק