עדכונים במייל

פוסטים אחרונים מהבלוג

ויראלי

default icon

4 אפליקציות צילום מומלצות לאייפון שישדרגו לכם את התמונות

0

[ad#postup]

כל מהנדסי הבניין באתר b144

בואו נודה בזה: צילום אף פעם לא היה הצד החזק של ה-iPhone. בדורות הראשונים של המכשיר בחרה אפל לשלב בו מצלמות נחותות שסיפקו תמונות בינוניות (במקרה הטוב), ופשוט לא הצליחו להשתוות למצלמות הסלולרים של חברות כנו נוקיה וסוני-אריקסון. המצב השתפר ב-iPhone 4, שכבר כולל חיישן 5 מגה-פיקסל עם רכיב שמאפשר לו לתפקד טוב גם בתאורה נמוכה – אבל גם היא פשוטה יחסית, ולא מאפשרת שליטה מתקדמת בפרמטרים של הצילום.

כמה טוב, אם כך, שיש אפליקציות. יישומים רבים שמוצעים להורדה ב-App Store משפרים את חווית הצילום ב-iPhone: החל מהצילום עצמו, דרך עיבוד תמונות קיימות ועד פרסומן ברשת. אספנו בשבילכם חמש אפליקציות מומלצות במיוחד, שיובאו אליכם מיד לאחר שני טיפים שכדאי להכיר במצלמה הבסיסית של המכשיר.

שימו לב שהמחירים שמצוינים בפוסט נכונים לזמן כתיבתו – ועלולים להשתנות בעתיד.

 

טיפים כלליים: פוקוס ידני ו-HDR

בכל דור חדש של ה-iPhone, הוסיפה אפל אפשרויות נוספות למצלמה. כך, למשל, היא הוסיפה אפשרות לפוקוס ידני ב-iPhone 3GS, שמשום מה הרבה אנשים פשוט לא מכירים. אם אתם רוצים להתמקד באזור מסוים בתמונה פשוט נגעו בו לפני שתלחצו על כפתור הצילום. ריבוע כחול יהבהב לרגע בזמן שהמצלמה תתמקד מחדש – וכשהוא יעלם תוכלו לצלם את מה שתרצו. בעזרת הפוקוס הידני תוכלו לצלם גם תמונות מקרו, אך לצערנו ה-iPhone אינו מצטיין בתחום זה.

האפשרות השנייה הוספה בעדכון 4.1 של מערכת ההפעלה iOS, והוא תקף לבעלי iPhone 4 בלבד: מדובר באפשרות ה-HDR, שמאפשרת לצלם תמונות טובות יותר בתנאי תאורה בעיתיים. לא נכנס להסברים טכניים, רק נסביר בגדול ש-HDR מסוגל לשפר משמעותית תמונות שצולמו באזורים עם הבדלים משמעותיים בין החלקים המוארים בתמונה לחלקים החשוכים בה. דוגמה למקרה כזה היא צילום של שקיעה: ברוב המקרים תקבלו או תמונה בה תראו את השמיים והשקיעה באופן מושלם, אך את החוף עצמו “מוצלל” – ובמקרים אחרים תקבלו תמונה בה החוף נראה מעולה, אך כל השמיים “שרופים”.

ה-HDR, שניתן להפעיל בלחיצה על כפתור ה-HDR הייעודי בחלק העליון של המצלמה, יוכל ליצור תמונה בה גם השמיים וגם החוף יראו היטב. מומלץ מאוד להשתמש בה כשמצלמים תמונות שמיים, עננים, שקיעות וכו’.

 

1. צילום פנורמי
360 Panorama היא אפליקציה מצוינת לצילום תמונות פנורמיות, דהיינו תמונות של כל החלל המקיף אתכם ב-360 מעלות. שלא כמו מצלמות דיגיטליות, שדורשות לשם יצירת תמונות כאלה לצלם באופן ידני תמונות רבות בזו אחר זו, האפליקציה תעשה את העבודה בשבילכם.

היא תציג לכם מעין משטח ריק, ותבקש מכם “לצבוע” אותו בתמונות על ידי הזזת ה-iPhone. אין צורך ללחוץ שוב ושוב על כפתור הצילום, לדאוג לתנועה רציפה של המצלמה או אפילו להשתמש בתוכנה שתדע לצרף מספר תמונות בודדות לתמונה אחת גדולה: האפליקציה כבר תדאג לכל זה. כל מה שאתם צריכים לעשות זה להזיז את המכשיר – וליצור תמונות פנורמה בשניות בודדות. הנה למשל פנורמה שייצרתי של חדר העבודה שלי. ניתן להגיע לתוצאות טובות יותר בעזרת תאורה טובה יותר וצילום יציב יותר. (מחיר: 0.99 דולר).

 

2. מונטאז’ים לכולם!
רוצים לשלב מספר תמונות לתמונה אחת? Diptic הנהדרת תאפשר לכם לעשות את זה בצורה מהירה ויעילה, שתאפשר לכם לא רק לשלב מספר תמונות בכל צורה שתרצו, אלא גם לשלוט בצורה דקדקנית על תכונות הצבע והמראה של כל אחת מהתמונות ליצירת מונטאז’ים מעניינים יותר.

אחרי שחשפתי את חדר העבודה שלי באפליקציה הקודמת, הגיע הזמן לחשוף את פאץ’, חתולת הפלאים, שזכתה למונטאז’ הראשון שיצרתי דקות ספורות אחרי שהורדתי את האפליקציה (מחיר: 1.99 דולר).

3. צילום בשו-שו

ראיתם טיפוס מעניין ברחוב אך אתם חוששים לצלם אותו פן יתעצבן? אל חשש! אפליקצית SneakyPix תאפשר לכם לצלם תמונות בצורה החשאית ביותר שרק אפשר: אתם רק תצטרכו לעשות את עצמכם מדברים בסלולרי, והיא תעשה את השאר.

הרעיון פשוט: האפליקציה מציגה את “מסך השיחה” הרגיל של ה-iPhone, כאשר ברקע היא מצלמת ברצף תמונות עד שאתם מורים לה להפסיק. ככה תוכלו לעשות את עצמכם מדברים, להפנות את המצלמה לכיוון הטיפוס המעניין, להתרחק מספר צעדים ואז לבחור את התמונות המוצלחות שהאפליקציה לקחה בשבילכם (מחיר: חינם).

 

4. לשתף את מה שצילמתם
עכשיו, אחרי שהשתמשתם ב-iPhone שלכם לצלם תמונות טובות יותר, ליצור פנורמות מרשימות, לעצב מונטאז’ים מושקעים ואף לתפוס כמה טיפוסים משונים ברחוב – תצטרכו מקום להעלות אליו את כל התמונות הנ”ל. instagram היא אפליקציה שנועדה רק לזה, והומלצה כאן כבר בעבר.

מדובר בשיתוף של תוכנת שיתוף תמונות ורשת חברתית: היא כוללת רשת חברתית משל עצמה המובנית באפליקציה, אך גם מאפשרת לשתף את התמונות לטוויטר, פייסבוק, Flickr ועוד. בנוסף, היא כוללת מספר פילטרים מובנים שיאפשרו לגם לסגנן את התמונות שלכם.

מדובר באחת התוכנות הפופולריות ביותר ב-App Store בחודשים האחרונים – ואנחנו בהחלט מבינים למה. מומלץ בחום (מחיר: חינם).

תגיות: , , ,לחצו לייק ותקבלו את
הסיפורים הכי מעניינים
בנושא:
חורים ברשת
Performance Optimization WordPress Plugins by W3 EDGE
Google Analytics Alternative טעימות: תמונות הורסות וממתקי עיניים מפייסבוק