עדכונים במייל

פוסטים אחרונים מהבלוג

ויראלי

default icon

לא רוצים לחיות בעולם כזה: תחרות יופי של ילדות בפייסבוק (תמונות)

אילנה ברודו
0

ראו עדכונים בתחתית הפוסט

כל שמאי הרכב באתר b144

כאזרחית הרשת מזה שנים רבות מדי, אפשר לומר שראיתי כבר הכל. למדתי לזהות את התחבולות ואת הנוכלים, את הפרופילים המזויפים והטרולים האקראיים. עם זאת, אני עדיין נתקלת בתופעות שמצליחות לגרום לי לבחילה, בפרט כשהן כוללות מספר כל-כך גדול של דברים שבעיניי הם שגויים. תופעה אחת כזו היא תחרות יופי לילדות (העמוד מוסתר נכון לזמן עדכון האייטם) שנערכה החודש בעמוד של סטודיו לצילום בראשון לציון בשם סקייליין.

ראשית כל, אל תתנו לשם להטעות אתכם. לא מדובר כלל בתחרות יופי, אלא בתחרות פופולריות באיסוף לייקים. קשה להחליט אם זהו דבר טוב שלא באמת שופטים ילדות קטנות על פי מראה חיצוני, או שהתחבולה באיסוף הלייקים לעמוד הסטודיו היא מגעילה במידה שווה.

שנית, אין לשכוח שיש פה הפרה של מספר לא קטן של תנאי שימוש ברשת החברתית פייסבוק. על פי חוקי הרשת, אין לערוך תחרויות נושאות פרסים במסגרת העמודים ללא הסכמה מראש של פייסבוק, אלא רק לקשר לתחרויות חיצוניות ולפרסמן.

בפייסבוק עדיין שוברים את הראש בניסיון להחליט מה לעשות עם מיליוני המשתמשים ברשת החברתית שגילם נמוך מ-13, הגיל הנמוך ביותר לחבר ברשת על פי תנאי ההצטרפות – תנאי שמיליוני צעירים בעולם מתעלמים ממנו באופן מופגן. בינתיים, יש מי שמנצל את קהל הילדים הגדל ברשת החברתית ומקדם בפניהם בעלות מינימלית מוצרים ושירותים, בתקווה שאלו ידרשו אותם מהוריהם. כאן, לדוגמה, קהל היעד העיקרי הוא בנות בגיל בת-מצווה שמעוניינות בצילומי סטודיו לקראת האירוע או כמו שזה מתואר בסרטון בעמוד “בוק מת-מצווה”.

מעיפים את חורים ברשת לשלב הבא ומקבלים מתנות שוות. קליק לפרטים

יש עוד קהל שנהנה מאוד מתחרויות מסוג זה – פדופילים. איפה עוד הם יוכלו למצוא באינטרנט באופן חוקי מלאי כל-כך מפואר של תמונות של ילדות מאופרות בלבוש מינימלי בפוזות מפתות, ועוד עם פרטי ההתקשרות שלהן במרחק קליק? לא יודעת לגביכם, אבל אני במקום ההורים של הילדות האלה הייתי מודאגת:

רשת פייסבוק, שחטפה לא פעם ביקורת על ההתעלמות שלה ממספר המשתמשים הצעירים ברשת, תעשה בשכל אם תמהר למצוא פתרון עבור הילדים והוריהם. לכל הפחות, הרשת יכולה להשקיע יותר משאבים באיתור עמודים שמפרים את תנאי השימוש וסגירתם, או להודות בפני הורי המשתמשים הצעירים שלה שאלו מהווים רק עוד קהל לפרסומי החברה, ושעליהם להכין את הארנקים.

עדכון (20:30): שוחחנו עם מנהל סטודיו סקייליין ומנהל דפי העסק והתחרות בפייסבוק. לדבריו, אין חוק ישראלי שעליו הוא עובר בעריכת התחרות. הילדות, ולא פעם גם הוריהן, מעלות את התמונות בעצמן. אריאל אומר שהוא מקפיד על רמת שיחה נאותה בתגובות לתמונות, ומונע מראש פרסום של תגובות שכוללות מילות גנאי או כינויי נאצה נגד הבנות. “זה בשביל הכיף והפרסום וחשוב לי שיהיה להן נחמד בקבוצה,” מסביר אריאל.

בערבות הפניות שקיבל, הסיר אריאל את שתי הקבוצות בהן נערכת התחרות מהרשת. לא מן הנמנע שאלו יוחזרו תוך ימים אחדים, והתחרות תמשיך עד סוף הקיץ, כמובטח.

“אני בעל עסק, ואני לא אשקר ואומר שאני לא מרוצה ממספר התמונות והלייקים שקיבלה הקבוצה. אני מוכר אלבומי בת-מצווה, ומטרת התחרות היא גם לאפשר לבנות שההורים שלהן לא יכולים להרשות לעצמן את הבוק, לזכות באחד בחינם.” והשיטה עובדת – הקבוצות, שחבויות כעת מכלל הגולשים, צברו תוך ימים אחדים אלפי חברות וחברים.

“אני לא מכיר את כל החוקים של פייסבוק,” הסביר אריאל בתגובה לטענה שתחרויות לייקים אינן מורשות על פי תנאי השימוש ברשת. “אבל עובדה שזה אפשרי, ויש הענות והרבה ילדות נהנות מזה.”

לסיכום, אריאל רצה להתנצל בפני הילדות שנפגעו מסגירתם הזמנית (ככל הנראה) של עמודי התחרות.

“הדבר האחרון שאנחנו רוצים שהבנות יפגעו ודאגנו כמיטב יכולתנו לשמור עליהן שם. עקב הפניות הדף הוסר. מתנצלים על עוגמת הנפש שנגרמה, אם נגרמה,” כתב לנו אריאל לאחר ששוחחנו.

עדכון 2 (13.7.12): הדף הוסר רק אתמול על ידי פייסבוק. לא משום שמדובר בתחרות על גבול הפדופילי-פורנוגרפי, אלא מפני שזו תחרות לייקים האסורה על פי תנאי השימוש של פייסבוק, כך על פי מקורות יודעי דבר.

תגיות: , , , , , , ,לחצו לייק ותקבלו את
הסיפורים הכי מעניינים
בנושא:
חורים ברשת
 1. טוב , אני פשוט לא מאמינה למראה עינייייי !!
  העלתם תמונה של חברה שלי … אפילו אם זה עם צינזור !!
  תמחקווווווו את כל התמונות האלה מיייייייייייייייד !!!!!!!!!!
  חברה שלי ניסתה להתקבל מה אתם מפרסמים את התמונה שלה כאן ??
  ביקשתם ממנה ?? לאאאאאאאאאאאאאאאאאא !
  תמחקו !! אני אגיד לה את זה .. חבל תגיע אליכם תביעה רצינית ההורים שלה עורכי דין !

 2. טוב , אני פשוט לא מאמינה למראה עינייייי !!
  העלתם תמונה של חברה שלי … אפילו אם זה עם צינזור !!
  תמחקווווווו את כל התמונות האלה מיייייייייייייייד !!!!!!!!!!
  חברה שלי ניסתה להתקבל מה אתם מפרסמים את התמונה שלה כאן ??
  ביקשתם ממנה ?? לאאאאאאאאאאאאאאאאאא !
  תמחקו !! אני אגיד לה את זה .. חבל תגיע אליכם תביעה רצינית ההורים שלה עורכי דין !

 3. י

 4. שלום לכל הקוראים-חבל שכולכם שופטים אותנו מבלי שנוכחתם לראות עד כמה דאגנו שם לבנות שהשתתפו – שאלנו אותן כל הזמן אם מציקים להן ואם יש משהו לא תקין בקשנו שיעדכנו אותנו-
  אנחנו לא התכוונו לייצר חממת פדופילים – בסהכ עסק שמנסה לפרסם את עצמו כמו הרבה עסקים אחרים באמצעות תחרות פייסבוק – העסק שלי פונה לנישת הבת מצוות ומה לעשות קהל היעד שלי הוא בנות מצווה
  אנחנו לא פרסמנו את התמונות – הבנות פרסמו אותן אנחנו לא צריכים לספוג פה ביקורת שצריכה להיות מופנת להורים שלא מפקחים על הנעשה במשתמש הפייסבוק של הבת שלהם
  בפייסבוק תמונות סכנות רבות מאוד לילדים – והורה שנותן אישור לילדו לפתוח משתמש פייסבוק מודע לכך , העמוד שלנו נועד על מנת לפרסם את העסק שלנו ולתת תעסוקה וכייף לילדות – דאגנו למלא את מילות המפתח שנמחקות אוטומטית על ידי העמוד בכל קללה או עלבון אפשרי כך שהתגובה נמחקת עוד לפני שפורסמה
  בנוסף לכך דרשנו מההבנות לעדכן אותנו על כל העלבה או תוכן פוגעני שמגיע אליהם ובאמת שלא הייתה לנו שום כוונה רעה- כדי שלא יהיו בנות מאוכזבות אפילו הגדלנו לעשות יום צילומי חוץ לכל הבנות שירצו להגיע בחינם על מנת שכולן יוכלו לקבל ולו קצת מהחוויה של בוק. – לא הייתה לנו כוונה רעה והדבר האחרון שאנחנו רוצים שמשהו רע יצא מהעסק שלנו-
  אנחנו לא העלנו תמונות של בנות בבגד ים ואף הסרנו המון פעמים תמונות פרובוקטיביות מיד כשהועלו –
  אנחנו לא צריכים לשאת באחריות ההורים לפקח על הנעשה בפייסבוק של ילדתם ואם היא בוחרת להעלות תמונה בבגד ים לעמוד פומבי – אנחנו נגד זה אבל לא אנחנו האחראים לכך
  קחו דברים בפרופורציה אנחנו בסהכ עסק קטן שמנסה להתפרנס
  אנחנו לא מוכרים בנות ולא מנסים לפגוע בהן וחבל שאתם מציגים אותנו באור כזה שלילי
  לא הייתה לנו שום כוונה שלילית ואי לכך הורדנו את דף התחרות מהאוויר.
  מכאן אנחנו רוצים למסור את התנצלותנו לכל הבנות שהשתתפו בתחרות שעוד לא הגיעה לסיומה
  ולהתנצל מכל מי שנפגע מהענין בדרך זאת או אחרת
  בכבוד רב סקייליין.

 5. תקשיבי א’ את העלת תמונות של ילדות בלי הרשות שלהן אפילו שצינזרת ב’ כאילו מה את הורסת חלום כאילו עד שהשגנו את כל הלייקים את יודעת כמה קשה עבדתי בשביל זה שתביני מה עשית ילדות שעבדו קשה כדי להשיג לייקים הרסת להם… ישבתי כל שישי שבת עד שהגתי לסכום לייקים שלי שתביני מה את עושה!!!!!!

 6. תקשיבי א’ את העלת תמונות של ילדות בלי הרשות שלהן אפילו שצינזרת ב’ כאילו מה את הורסת חלום כאילו עד שהשגנו את כל הלייקים את יודעת כמה קשה עבדתי בשביל זה שתביני מה עשית ילדות שעבדו קשה כדי להשיג לייקים הרסת להם… ישבתי כל שישי שבת עד שהגתי לסכום לייקים שלי שתביני מה את עושה!!!!!!

 7. תקשיבי א’ את העלת תמונות של ילדות בלי הרשות שלהן אפילו שצינזרת ב’ כאילו מה את הורסת חלום כאילו עד שהשגנו את כל הלייקים את יודעת כמה קשה עבדתי בשביל זה שתביני מה עשית ילדות שעבדו קשה כדי להשיג לייקים הרסת להם… ישבתי כל שישי שבת עד שהגתי לסכום לייקים שלי שתביני מה את עושה!!!!!!

 8. תקשיבי א’ את העלת תמונות של ילדות בלי הרשות שלהן אפילו שצינזרת ב’ כאילו מה את הורסת חלום כאילו עד שהשגנו את כל הלייקים את יודעת כמה קשה עבדתי בשביל זה שתביני מה עשית ילדות שעבדו קשה כדי להשיג לייקים הרסת להם… ישבתי כל שישי שבת עד שהגתי לסכום לייקים שלי שתביני מה את עושה!!!!!!

 9. מההההההההה ניראלכםםםםםםם ?!
  שייגעתיי חציי עוולםם בגלל התחרותת הזאאתתת אתםם מגזימים התחרות נועדה לאלו שיש להן בת מצווה וההורים שלהן לא יכולים לממן את הההוצאות על בוק בסטודיוו,וזה מתנה ענקיית
  לא כל ילדה הייתה חייבת להשתתף !!!!
  בואנ”ה חסר לחיים שלכם שאני צריכה לאסוף לייקים מחדששששש !!!!!!!!!!

 10. מההההההההה ניראלכםםםםםםם ?!
  שייגעתיי חציי עוולםם בגלל התחרותת הזאאתתת אתםם מגזימים התחרות נועדה לאלו שיש להן בת מצווה וההורים שלהן לא יכולים לממן את הההוצאות על בוק בסטודיוו,וזה מתנה ענקיית
  לא כל ילדה הייתה חייבת להשתתף !!!!
  בואנ”ה חסר לחיים שלכם שאני צריכה לאסוף לייקים מחדששששש !!!!!!!!!!

 11. כל בת שמתנגדת לכתבה הזו,שתיכנס לפה דחוף ותיקרא !!

  https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=448934408461898&id=258771977478143

 12. תקשייבו זה ממש מגעיל למה אתם מפרסמים?!
  וגם התחרות נועדה כדי לשמח ילדים וכילדה אני מרגישה שהיום כל דבר טוב שיש ישר יש כתבה כמה זה רע וזה קשור לפדופילים והכל דיי נמאס, זה כולה תחרות כדי לגרום לילדות להיות שמחות הן זוכות בבוק שעולה הרבה כסף!!! אז מה הבעיה בזה?!

 13. תקשייבו זה ממש מגעיל למה אתם מפרסמים?!
  וגם התחרות נועדה כדי לשמח ילדים וכילדה אני מרגישה שהיום כל דבר טוב שיש ישר יש כתבה כמה זה רע וזה קשור לפדופילים והכל דיי נמאס, זה כולה תחרות כדי לגרום לילדות להיות שמחות הן זוכות בבוק שעולה הרבה כסף!!! אז מה הבעיה בזה?!

 14. Dfekot.

 15. התמונות של הילדות האלו היו במסגרת של תחרות יופי,
  זה לא פוגע בהן כמו שאתם פוגעים בהן על ידי הצגתן בצורה כל כך שלילית,

  בחרתם את התמונות כביכול הכי “נועזות” על אף שמודבר בסך הכל בבגד ים, בגד נלבש בימינו,

  קצת שק”ד, זה שרוצים להילחם בתופעה, לא אומר שצריך לדרוס תדמית של ילדה קטנה,

  את צריכה להתבייש בעצמך,

  לא כל אמצעי מקדש את המטרה במיוחד לא כשמדובר בילדות,
  תלחמי את המלחמה שלך, אני מסכימה איתך, אבל לא ככה!.

 16. אז ככה,לאור המצב הלא כל כך מעודד עכשיו,
  החלטתי לכתוב משהו ,
  לפני זמן מה , פירסמה מישהי, כתבה שיוצאת נגד חברת
  ” סקיילין ” חברה לבוקים של בני ובנות מצווה,
  ושם הכפישו את שמם של החברה,
  וטענו כי , ואני מצוטטת

  ” לא מדובר כלל בתחרות יופי, אלא בתחרות פופולריות באיסוף לייקים ”

  אז זה לא ממש ככה,
  התחרות כן מבוססת על לייקים,
  אבל יותר על דבקות במטרה,
  אם מישהו רוצה לזכות ? הוא יפרסם את התמונה שלו עד שיגיע למטרתו, התחרות לא באה במטרה להוריד לבנות את הביטחון,אלא לפנק אותם בפרסים,ולשמח אותם .

  ההשתתפות בתחרות ממש לא הייתה חובה,
  כל מי שרצה להשתתף היה יכול,
  התחרות גם בכלל לא באה לתת במה לבנות שמדברות לא יפה,ומעליבות בנות אחרות בתחרות,

  כל הילדות שהישתתפו,החליטו את זה,ואם הם לא רצו להשתתף הן לא היו משתתפות,
  הבחירה הייתה על אחריותן בלבד.

  אף אחד מבעלי החברה לא בא במטרה לפגוע, אלא בא במטרה שגם בנות שהוריהם לא יכולים להרשות לעצמם לממן את התחרות, אולי ייזכו בבוק,ולא רק בנות כאלה,אלא כל הבנות שרוצות ..

  אז לסיכום,
  כל הוצאות הדיבה למיניהן,על חברת ” סקיילין ” היו ממש לא במקום,
  ושוב,התחרות לא הוקמה על מנת לפגוע בבנות,אלא על מנת לזכות אותן בפרסים .

 17. הם עשו בשכל שסגרו את הקבוצה !!!
  אני בעצמי העלתי תמונה שלי, והתלהבתי, כי וואלה… הינה עוד לא העלתי, ודופקים לי את ה200 לייקים..
  אז למה שאני לא אמשיך לשבת מול המסך ולחכות שהלייקים יעלו ויעלו?!
  בזמן שפדופיל צופה בתמונות של קטינות ונהנה מהמחזה.. והוא באמת יכול לגשת לפרופיל של כל אחת מאיתנו בהקלקה ! ומי יודע אם הקיר של כל אחת ואחת מאיתנו חסום למשתמשי פייסבוק שאינם נמצאים ברשימת החברים?!
  חוץ מזה , עם טכנולוגיה כמו של היום, אפשר לעשות בוק תמונות לילדה “by yourself!” לרובנו יש היום אייפונים ובעזרתם אפשר לצלם תמונות באיכות של מצלמה מעולה, וגם לעצב אץ התמונות בעזרת אפליקציות! אם אן אייפון אפשר גם לצלם במצלמה רגילה ומעצב

 18. תשמעו , התחרות הזאת היא לא תחרות יופי . היא תחרות אחרת היא תחרות לייקים . כל הקטע של התחרות היא שלמי שיש בעיות של כסף יוכל להרוויח בוק מתנה לילדה שחוגגת בת מצווה . וגם לילדה שרוצה בוק בכללי לא רק לבת מצווה . נגיד להורים יש בעיה כספית כי הם ביזבזו את רוב כספם על מקום לבת מצווה אז התחרות בעצם עוזרת להם לקבל בוק בחינם ולעזור להם קצת . זה הקטע של התחרות הקטע של התחרות היא לא תחרות יופי . היא תחרות על בוק בחינם אז תפנימו שההחלטה של הבנות היא נכונה ולדעתי מאוד מאוד שווה . וזוכתם לעלות איזה תמונות שבא להן אתן לא תחליטו בשבילהן . אזזז. ….

 19. הטוקבקים מעציבים אותי הרבה יותר מהתחרות.

 20. הטוקבקים מעציבים אותי הרבה יותר מהתחרות.

 21. תקשיבי , תיראי את רוב התגובות את מבינה שאנחנו רוצות להמשיך ? עובדה שזה לא עשה לנו כלום ! תמחקי ת’כתבה המסריחה שלך ותעזבי את סקייליין בבשקט .

 22. את סתם עושה רוח שלילית על סקייליין , תמחקי תכתבה המכוערת והמגעילה שלך כי מי שמשתתפת יודעת למה היא נכנסת וזו הבחירה שלה עם להשתתף או לא אז יאללה יאללה . תמחקי ומההררר. … ומי הרשה לך לעלות את התמונות יא דוחה ??

  • אילנה ברודו

   ילדה בגילך לא אמורה לישון בשעות כאלה?

 23. היא אמרה לך בת כמה היא ? לא. אל תגידי לה באיזה שעה היא צריכה ללכת לישון.
  אני מאוד מאוד שמחה ונרגשת שמה שעושה לך טוב בחיים זה פשוט בכתבה אחת קטנה להרוס ילדות, שהשקיעו כ”כ !
  עושה לך רע לראות בנות שמחות ?
  אני באמת מזדעזעת שמכל דבר שקורה במדינה ישר עושים מזה עניין, מה הקשר לפדופילים ? מה התגובה הקיצונית הזו ?
  אני מבינה שאת מנסה להביע עמדה, אבל את רק רוכשת שונאים, לצאת נגד כל העולם ולהרוס חלומות, זה מה שעושה לך טוב ?
  לי באופן אישי עשו בוק, ונהניתי מכל רגע, באמת.
  זו חוויה מדהימה, יום אחד , או אפילו שעה שעתיים שאת באמת מרגישה נסיכה, נאהבת.
  את לא מבינה כמה זה עושה טוב, אז מה אם זה מותרות ? זה הופך את זה לאסור ?
  אה וגם, מה אמורות לחשוב הילדות ששמת אותן בכתבה ? ממש הפכת אותן לסמל מין. כולה ילדות בנות 12 !!!
  בואי, תמשיכי להרוס חיים, אז מה אם זה אינטרנט וכביכול מותר לך לפרסם. אין לך לב ? מצפון ?
  חוץ מזה, תתפלאי, את יודעת איזה תמונות בנות מעלות לפייסבוק ? בלי שום קשר לתחרות. את מודעת לזה שלא צריך איזה תחרות כדי להגיע לפרופיל של ילדה. הכל מאוד נגיש, והתחרות הזו ? בדיוק ההפך !
  את אומנם העלת תמונה של ילדות בבגד ים, אבל חוץ מאלה, לא ראיתי עוד תמונות כאלה. וגם את אלה לא ראיתי עד עכשיו.
  תאמיני לי, שפדופילים ? בשנייה משיגים תמונות של בנות מהפייסבוק, והם לא צריכים תחרות טיפשית בשביל זה.
  ותשכחי מזה שאת פוגעת להם בעסק ! שהם בכלל באו מכוונה טובה של לתת הזדמנות לבנות שאין להן מספיק כסף לבוק, לעשות אחד.
  אז תמשיכי ללכת ראש בקיר, ותכל’ס ? לא עזרת לאף אחד, אולי חוץ מלעצמך, כי הרי עושה לך ממש טוב להרוס ילדות .

 24. מזעזע!
  איפה ההורים של הילדות האלה?
  לאן הגענו?

 25. ואייי מה ניראלכם?!
  בנות כ”כ השקיעווו להביאא ליייקים ואתם מבטלים את זה בושה!
  ואין לכם זכות לפרסם פה תמונות של ילדות!

 26. מסבירים לך שבנות אספו המוןהמון לייקים ,
  התחרות הזאתנ היא נועדה בשביל להקל על הורים ולהקל על כאלו שאין להם כסף לממן בוק , הבוק זה ממש לא זול !!!!
  אני כבר עברתי בוק ואני יודעת מהזה .
  בנות השקיעו מאמץ (600 לייקים זה לא הרבה בשביל בוק כזה) .
  בנות שחשבו שיורידו להם את הביטחון לא היו צריכים לעלות תתמונה יש בנות כאלו שיש להם אישור ממההורים .
  בקיצור תחזירו תדף כי זה ממש עוגמת נפש בשביל בנות שהגיעו ל 1000+ לייקים . ודבר שני מי שמשתתפת או מי שאחראי הזה לא נראלי שהוא צריך להיות אחראי על הבנות בנות 10 האלו .

  באמת שעשיתם מזה משו מאוד גדול הגעתם עד התקשורת . תהיו בריאים !!!

 27. אני יותר מזועזע מהתגובות מאשר מהכתבה ….

 28. אני בדרך כלל לא מגיבה לכתבות אבל אני חייבת להגיב הפעם.
  קודם כל נתחיל מזה שאין לכם מה להאשים את חורים ברשת בסגירת התחרות, כתבה בנושא הייתה גם באתר של חדשות 2, אולי הם האחראים? בכל מקרה אתר חדשות לא יכול לסגור תחרות, צריך גורם חוק בשביל זה, אם גורם חוק התערב כנראה שגם הם חושבים ככה, ובגלל שצריך סיבה, אפשר להבין שזה בכל זאת לא בדיוק חוקי ותמים.
  הרבה אומרים שזאת ההחלטה של הילדות ושהן אחראיות למעשים שלהן.
  לא סתם יש חוק שאוסר על בן אדם מבוגר לקיים יחסי מין עם קטינה גם אם זה בהסכמה, קובעי החוק יודעים שלילדים עוד אין אופי יציב ולכן גם כשהם מסכימים למשהו, זאת לא כמו הסכמה של בן אדם מבוגר.
  אותו הדבר סיגריות, אלכוהול, פירסינגים וקעקועים, יש חוק שמתחת לגיל מסויים אסור לבן אדם לקעקע, לעשות פירסינג, למכור סיגריות או אלכוהול.
  ילדים עושים דברים שהם לא חושבים עליהם עד הסוף, ועם כל הצער שבדבר, הבנות שמגיבות פה מסונוורות מהסיכוי הקטן, סיכוי בערך כמו הסיכוי לזכות בלוטו, שהן יזכו בבוק חינם, והן לא רואות את כל התמונה.
  להטיל את האחריות על הבנות שהעלו תמונות ולהתייחס להחלטה שלהן כשוות החלטה של בן אדם מבוגר, זה פשוט ניעור מהאחריות של החברה הזאת.

  נכון, כמו שנאמר פה יש בנות שבעצמן מפרסמות כאלה תמונות בפייסבוק שלהן, אבל יש הבדל כשאותה החברה מעודדת בנות לשים כאלה תמונות, ועוד מרכזת אותן במקום אחד.
  בקלות פדופיל יכול לשלוח לקטינה הודעה, להגיד לה שהוא סוכן דוגמניות והוא רוצה לעשות לה בוק בחינם, והילדה תאמין, כי היא תמימה, כמו שכל הבנות ששלחו תמונות הן תמימות ולא מבינות שלאותה החברה לא אכפת מהן.
  החברה רוצה פרסום, כמו שהיא בעצמה כתבה וזה לא סוד, אבל זה לא כי בא לה גם לתת לכן פרס, לא, זה בגלל שזה הרבה יותר זול.
  יותר זול לעשות תחרות ושהמשתתפים יתאמצו בשביל לייקים וככה יפרסמו את החברה, וכמה בודדים או אולי אחת אם הבנתי נכון במקרה הזה תזכה בבוק חינם, שהבוק הזה הרבה הרבה יותר זול מאשר קמפיין פרסום פשוט שגם יהיה עם פחות חשיפה.
  כל כך הרבה בנות השתתפו, נגיד שאחת מאלה שהגיבו פה תזכה, סיכויים מאוד מאוד נמוכים אבל עדיין, אז כל השאר שהגיבו פה לא יזכו בכלום, הן פשוט עבדו בחינם אצל החברה ופרסמו אותה.

  גם אני הייתי פעם בת 12, אני יודעת איך אתן מרגישות.
  יש הרבה חברות שמחפשות ילדות / נערות צעירות שישלמו המון כסף על בוק ואז הם ימצאו להן עבודה, כמובן שהם לא מוצאים וסתם זרקתן הרבה כסף.
  יש סיבה שהם פונים לילדים, כי בגיל הזה נראה שכל מה שחשוב זה להיות פופולארי, וכשמציעים לך אפשרות להשיג את זה, ילד לא חושב אולי מרמים אותו, אז הוא ישר לוחץ על ההורים. זאת בדיוק אותה הסיבה שהחברה מציעה את התחרות לילדות ולא ליותר גדולות, כי ילדות יותר תמימות ולא יחשבו שהתחרות הזאת נוראית.

  ויש לי חדשות בשבילכן, בוק זה לא הסוד להצלחה בחיים, וזה גם לא הדבר הכי חשוב בחיים (זה אפילו לא נמנה במאה הראשונים). אנשים מצליחים בחיים גם בלי שיש להם בוק :)

 29. הבנתי למה עשית את הכתבה הזאת … את מקנאה כי יש בנות יותר יפות ממך ?
  דבר ראשון מי נתן לך רשות לשים תמונות שלהם פה ? מי ?
  דבר שני הם עושים את זה כי יש בנות שלא יכולות להרשות לעצמן אבל את ? את הרסת הכל
  אישה מכוערת ><

 30. מעציב אותי זה שאישה מבוגרת חסרת חיים לחלוטין מוצאת לעשות דברים כאלה בשעות הפנאי שלה , קודם כל הבנות משתתפות בתחרות מתוך רצון ואני בטוחה שההורים שלהן יודעים את זה ! אין לך זכות להצערב בשום ענייי שכזה , לא מתאים לך ? שמרי בבטן.
  ושלא תחשבי שכתבה מסוג ד׳ שכזאת תעזור במשהו .. כי היא ממש לא !!

 31. מזעזע, ניצול ציני של תמימות הילדות.
  מזעזע לקרוא את התגובות…

  במילים פחות עדינות, זה נשמע לי כמו ״אוי אוי אוי ההורים לא מסכימים לממן בוק בשווי מאות שקלים לבתמצווש שלי״

  גם אנחנו היינו ילדים, גם אנחנו היינו טיפשים לפעמים, אבל עדיין כיבדנו את הבוגרים והמבוגרים מאיתנו, והתגובות כאן מראות תמונה מכוערת יותר מכל תמונות הבנות המעורטלות.

 32. ואו, איזה באסה לגדל ילדים לעולם כזה.
  הטוקבקים האלה נותנים רגע נדיר של הבנה מדוע החברה החרדית חושבת שהחברה החילונית ירדה מהפסים.
  בחיי, צריך מבוגר אחראי בעולם.

 33. אגב לדעתי צריך להחזיר את התחרות ורק מסיבה אחת.
  כל אחת מהילדות המפגרות פה חושבת שהיא תזכה, או מדברת כאילו יש הרבה שיזכו, אבל בסופו של דבר רק אחת זוכה.
  אז יאללה, שהתחרות תסתיים, שמתוך כל הבנות הבכייניות אחת תזכה וכל השאר יבכו וירגישו מפגרות שהן עבדו בחינם בשביל אותה חברה ופרסמו אותה, ולא יהיה להן את מי להאשים בהפסד שלהן.
  אין שום סיבה להאשים את אילנה בזה שלא זכיתן, אבל כן זה מאוד נוח למצוא מישהו להאשים, למרות שבכל מקרה רוב הסיכויים, הרוב המאוד גדול של הסיכויים, לא הייתן זוכות, ואז אין את מי להאשים, רק לשבת בפינה ולבכות שאין לכן בוק.

 34. רק מהתגובות כאן של כל הילדות שכנראה להיות יפות יודעות טוב מאוד אבל לכתוב ולאיית לא כל כך (מצד שני, זה חולי של כל החברה הישראלית) אני מזדעזעת. מה אתם בהיסטריה?? מי ישמע איזו תחרות זו… ממתי בוק לכבוד בת המצווה זה דבר הכרחי שבלעדיו אין? סה”כ תמונות! למה שההורים שלכן יממנו לכן דבר כזה שהוא בכלל לא הכרחי? בזמני היו עושים תמונה גדולה ומגוחכת שכולם היו חותמים עליה. בלי בוק ובלי שטויות. וגם התמונה ההיא הייתה נראית לי מטופשת. קחו את הכסף של בת המצווה ותטוסו לחו”ל במקום. ואם ההורים שלכם באמת לא יכולים להרשות לעצמם בוק כנראה שגם לא ממש בת מצווה מפוארת. שם זה צריך להתחיל, ולא בתחרות מטופשת שמוצגת כאילו החיים שלכן תלויים בה.
  למה שילדות בנות 12 יציגו תמונות שלהן בבגדי ים?! ואיך יכול להיות שאנשים כאן עוד מצדיקים את זה?! לעזאזל לאן התדרדרנו.

 35. מה ההתרגשות, ראיתם את הילדות האילה ברחוב? במועדון? בבית ספר? בים? זה הרבה יותר גרוע, צריך להשלים עם העובדה הילדות שלני כבר לא כלכך ילדות!
  ולמרות שאני כאבא לילדה בת תישע, אני נגד זה , אבל ההתנפלות על יוזם התחרות לא מוצדקת , הבעיה היא לא אצלו היא אצלנו בחינוך ובערכים שאנחנו מנחילים לבניינו, הוא בסהכ מציג את המציאות שלנו על דף אלקטרוני, אז גברתי אל תהי מזועזעת מהתחרות , תהי מזועזעת מהמציאות
  אנחנו דור מזוין לא?

 36. אמנם אני כעקרון “רק” בת 15, אבל אני תומכת לגמרי באילנה. זה פשוט נורא לראות את מצעד ההפקרות הזאת מצד כ”כ הרבה בנות בגיל כ”כ צעיר ובלבוש כ”כ קטן – ועוד ברשת! שכל אחד יכול לעשות העתק הדבק לפוטושופ ולשחק עם זה. אילנה, טוב עשית, רק טוב הבאת לעולם על שעזרת להורדת התחרות הזאת – הבנות האלה צעירות מדי בשביל להבין שזה היה לטובתן ורק לטובתן. בוק בת מצווה? בשביל זה להשפיל את עצמכן ככה מול אלפי אנשים ברשת? תאמינו שתסתדרו יפה מאוד בחיים בלי בוק בת מצווה. אני הסתדרתי מצוין מאוד בלי זה, גם אתן יכולות! אז נכון, לחלום להיות דוגמנית זה יפה, אבל להעלות תמונות חצי-פדופיליות לאינטרנט ואחר להתלונן שזה מופיע שם – באינטרנט?! תתביישו לכן! אילנה היא רק עוד אזרחית טובה שעוזרת לשמור עליכן ושתהיו בטוחות! אולי לא תבינו את זה עכשיו אלא רק עוד כמה שנים כשתהיו יותר מודעות לעצמכן.
  אישה מבוגרת חסרת חיים? היא פ א ק י נ ג עזרה לכן ותו לא.
  תפסיקו להתבכיין שלא קיבלתן בוק בת מצווה, זה מה יש, תתמודדו, לא צריך להתנפל עליה כמו ילדות קטנות על בובת ברבי חדשה. קודם כל תשבו, תנסחו הודעה/תגובה כמו בן אדם נורמלי, לא כמו עוד פקאצת רשת שבקושי עלתה לכיתה ב’.

 37. בנות חמודות ויפות:
  אני מבינה שאתן מאוכזבות מביטול התחרות אבל אני מבטיחה לכן שכל מי שפעלה למען העניין לא עשתה את זה נגדכן – אלא נגד מי שמנצל אתכן, שעושה כסף מהגוף שלכן. אני מבינה שאתן רוצות תשומת לב, להרגיש מיוחדות ויפות – וכדאי להשתמש בשכל שלכן למטרות אלה, ולא בגוף. אתן שוות הרבה יותר מכמות הלייקים שתצליחו לצבור. אתן שוות הערכה והבנה ואהבה וכל זה יבוא מההיכרות עם האישיות של כל אחת מכן – ולא מהתבוננות בתמונה. אתן אולי לא רואות את זה כרגע אבל חלק מהתמונות הן על גבול הפורנו הרך, לפחות מבחינת התנוחות והמבטים בעיניים. תנו לעצמכן להיות ילדות כלעוד זה אפשרי – לשחק, לרקוד, לשיר, לפטפט עם חברות על שטויות, חבל שבגיל כל כך צעיר תצטרכו להישפט על ידי גדוד מצביעי הלייקים ולקבוע לפיהם את הערך העצמי שלכן.
  ודבר אחרון, לגבי הטיעון “נותנים בוק למי שלא יכולה להרשות לעצמה” – בוק זה ממש לא דבר הכרחי לחיים. אני מציעה שתלכו להתנדב למען אנשים שאין להם קורת גג או אוכל – זה הכרחי.

 38. מצד אחד כועסים על הדרת נשים ומצד שני נדהמים מלראות תמונות של ילדות… מה הדו פרצופיות הזאת ? מה עם חופש הביטוי וחופש ההבעה ? למה ההתחסדות המעושה הזאת ? כולה צילומי ילדות נחמדות ויפות , בכלל לא בעניין סקסי . תרגעו מיד ! זה בראש שלכם ! סדרו את הראש ורדו מהגג יא סוטים

 39. הכתבה הייתה לגמרי במקום . אין טעם להכפיש את שם מי שהגה את הרעיון לערעור התחרויות המבישות של הילדות הצעירות שמעלות תמונות שכרגע לא נראות להן מסוכנות או חושפניות מדי . העובדה שפדופילים יכולים לראות את פרטיהם האישיים היא אינה סיבה מספקת לביטול התחרות , כי עם כל הכבוד , כיום ניתן לחדור ולפרוץ לכל מחשב , ולהשיג כל אינפורמציה . אני אישית בעד ביטול התחרות אך הדבר אינו יתרום בנושא של הבנות שמעלות תמונות שלהן לבושות בבגד ים וחשופות לכל דבר . תמונות שללא ספק אינן צריכות להגיע אל הרשת , בין אם זה לתחרויות , ובין אם לפייסבוק בשגרת היום יום .מתפקידם של ההורים לפקח על התחרויות שבתם הצעירה משתתפת בהן ולילדות עצמן אין כל זכות לקטול כל מי שחושב אחרת. כמעט בכל הטוקבקים השליליים כתבו הילדות שהן השקיעו וטרחו המון למען השגת הלייקים . סלחו לי שאני אומרת ולא מתוך זלזול , אבל אני בהחלט לא חושבת שלשבת ולעשות העתק הדבק לתמונה או קישור לקבוצות שונות של או לבקש לייקים מחברים ו\או אחרים שאינן מכירות למען בוק בת מצווה היא השקעה או עבודה קשה ומתישה במיוחד. באותה מידה סקייליין יכלו להציע לבנות תחרות הכוללת טיפה יותר מתחתון וחזייה , ולזכות את הזוכות באותו הפרס , לדעתי זה לא יוריד מהערך של התחרות ויעודד המון בנות להשתתף. המון כתבו שהן ישבו יום שלם והשקיעו כדי שיפרגנו להן בלייק . אם ילדה לא תזכה לצלם בוק לבת המצווה , אין טעם להיות עצובות או לכעוס על הכתבה ועל ביטול האתר, ובוק הוא לא אחד מן הדברים שאמורים להיות לכל ילדה , זה אחד מהדברים היותר מיותרים בחיים והגזמה לשמה . את חוגגת בת מצווה , לא חתונה חמודה . השמלה , הנאום , האולם והכניסה המרשימה יעלו להורייך מספיק כסף וכאב ראש מיותר .

 40. אילנה, אני בתור אחת שהשתתפתי ראיתי בנות שאמרו שהן מתאבדות על התחרות ואז אריאל אמר שזה לא המטרה , הוא אמר לנו תהנו מהחופש ותשיגו כל יום איזה עשר לייקים לא יותר , ואפילו האריך תשלב הראשון בחודש כדי שננצל תחופש ולא רק לזה ,
  דבר שני : הייתה בלונדה שהעלתה מלא מלא תמונות ובהתחלה אריאל רשם שנסתפק באחת והיא המשיכה לעלות תמונות עם בגדי ים ופוזןת והוא אמר לה שיש לה פנים יפות ואין צורך להשתמש בכל האר,
  אז דיי להציג אותו באור שלילי.
  אני אישית נורא מאוכזבת מימך , היה לי 730 לייקים, תודה שניפצת חלום. ביי

 41. אין מצב בחיים שהבת שלי הייתה משתתפת בדבר כזה! או שהייתי מסכימה לה להשתתף בדבר כזה!!!

  אוי לכן אם כל מה שיש לכן בראש ובחיים זה “לקבל בוק מתנה”
  כמה רדידות ועליבות.

  איכס.
  איכס גם על כל המגיבות שמנסות להציל את הבוק מתנה שלהן מלעוף ברוח.

  כל הכבוד לחורים ברשת על הפרסום.

 42. לבנות חשוב הבוק שלהן ואני מבינה אותן לגמרי,אני ? לא עשיתי בת מצווה מסיבות לא רלוונטיות. אני בת 13 עוד מעט. זכות הבנות היא להעלות תמונות לתחרות סטוסדיו סקיילין. אני קרעתי את התחת בעזרה לחברה שהשיגה ביום 1800 לייקים בזכות עצמה. היא הצליחה לעבור שלב והשקיעה כ’כ! הגיע לה המון.ככה לנפץ את זה? ואת ליאת? אוי מה את חושת לך. כן מה שיש להן בראש זה לקבל בוק מתנה! בנות שלא עושות בת מצוו מתחילות להתרוצץ עליהן שמעות בבית הספר על כך שבטח יש להן בעיות בבית,וככה מתחיל לחץ חברתי הפליות חרמות התלחששויות ועוד כל מני דברים. אז כן,כל אחת רוצה את הבת מצווה המושלמת! תשתקי ולא אכפת לי שאת מבוגרת ממני, ממש לא. הייתי נותת לך נעל בראש על התגובה הזו,גם לזלזל בבנות ? שעושות את מה שחשוב לההן ?! צריך ללכת אחרי החלומות שלך,ואם בנות כבר עברו את גיל המצווה ורוצות לדגמן וחושובות שיש להן פוטנציל הבוק בהחלט יועיל להן לא מעט!! אז תשמרי על הפה שלך מטומטמת.

 43. תראי אני כעקרון מסכימה עם הכתבה וגם לא מסכימה אני אגיד למה אני מסכימה ולמה אני לא מסכימה :
  אני מסכימה בזה שבנות קטנות בגילאים האלו בהחלט לא צריכות להצטלם בבגד ים לא לפרופיל ולא לתחרות זה אוטומטית יכול למשוך אליהן פדופילים אבל מצד שני פדופילים יכולים להמשך גם לבנות בבגדים חסידים ומטפחת זה לא קשור ללבוש

  מצד שני לא כל הילדות לבשו לבוש חשוף ויש ילדות שהמשפחות שלהן לא ממש עמידות וואין להם מספיק כסף לבוק וחוץ מזה יש כאלה שעושות בת מצווה בבית וזה ממש לא יפה לגזול להן את החלום שהן משתתפות בתחרות הן יודעות כי יש אפשרות שהן יפסידו ואת היית שותפה בלגזול להן את הסיכוי הזה וזה שאת מפרסמת פה תמונות שלהן זה בסדר ועוד ללא רשות? שהן העלו את התמונה הם נתנו רק לגוף מסוים להשתמש בו הן לא נתנו לך את האישור תעשי טובה ותורידי את הכתבה הזאת היא לא עושה לך שם טוב

 44. להגנתן של בנות המצווה יאמר שלא כולן רוצות להיות דוגמניות ויש עוד הרבה דברים יפים שאפשר לעשות לבת מצווה. אצלינו עשו טריוויה אינטראקטיבית וזה היה מקסים.

 45. פינג: לא רק להורים: כל מה שחשוב לדעת על מדיניות הפרטיות החדשה של פייסבוק | חורים ברשת

Performance Optimization WordPress Plugins by W3 EDGE
Google Analytics Alternative טעימות: תמונות הורסות וממתקי עיניים מפייסבוק