עדכונים במייל

פוסטים אחרונים מהבלוג

ויראלי

default icon

החברים של תאיר ראדה מדברים בקבוצה בפייסבוק

0

חברותיה לספסל הלימודים של תאיר ראדה ז”ל מתבטאות לראשונה בפומבי בנושא פרשיית הרצח הפתוחה שממשיכה לעורר דיון ציבורי ממושך בשנים האחרונות בקבוצה פתוחה שנפתחה בפייסבוק.

מורי דרך באתר b144

גופתה של תאיר בת ה-13 וחצי התגלתה ועליה סימני דקירות ואלימות רבים ב-6 בדצמבר, 2006, בתא שירותים בבית ספר בו למדה בקצרין. רומן זדורוב, פועל בניין שעבד בבית הספר, הורשע ברצח ונידון למאסר עולם, על אף שחזר בו מהודאתו וטען כי הוצאה ממנו בלחצים.

ב-17 במרץ השנה בית המשפט העליון, בצעד נדיר, הורה לבית המשפט המחוזי לעיין מחדש בראיות שנוספו בתיק ולשקול מחדש את משמעותן. על פי חוות דעת אחת, לא ניתן לזהות את טביעת הנעל בזירת הרצח כנעלו של זדורוב. ראיות נוספות מגבירות לכאורה את סימני השאלה באשר לקישור של זדורוב לרצח. על פי תחקיר שפורסם ב”מבט שני” בערוץ ה-1 תקפו ורצחו את תאיר שני תוקפים לפחות. פירוט שיחות הטלפון של תאיר בימים האחרונים לפני הירצחה מעיד לכאורה כי הוחרמה על ידי חבריה בבית הספר.

“הרוצחים של תאיר עדיין מסתובבים חופשי!”, נכתב בדברי האודות של הקבוצה, “אדם חף מפשע בכלא! אנחנו רוצים חקירה הוגנת ומקצועית! ולא תפירת תיקים על חפים מפשע!”. “לאחר עיון בחומר ראיתי שיש המון סתירות, חורים ואי דיוקים בחקירה (ממש תפירת תיק)”, מספר לי מקים הקבוצה, שגיא צ’ייקה, “ חשתי שזדורוב הוא לא הרוצח, ולכן פתחתי את הקבוצה בשביל לחלוק את החששות שלי עם עוד אנשים, תוך זמן קצר הבנתי שיש עוד אנשים חושבים כמוני. אני רוצה להשיג צדק ולמצוא את הרוצחים האמיתיים”.

חבריה של תאיר לספסל הלימודים, שהם בחזקת חפים מפשע אך אי הוודאות באשר לזהות הרוצחים לא מרפים מהן, מתייחסים לראשונה לפרשה בפומבי בקבוצת הפייסבוק: 

FireShot Screen Capture #040 - '(1) מי רצח את תאיר ראדה __ משפט זדורוב!!__!!' - www_facebook_com_groups_112467406167

חבר נוסף, אביב טוטיה, מתייחס לשמועות:

FireShot Screen Capture #041 - '(1) מי רצח את תאיר ראדה __ משפט זדורוב!!__!!' - www_facebook_com_groups_112467406167

צ’ייקה לא מאמין באופן אישי כי הבנות רצחו. “מאוד יכול להיות שיש להן איזה מידע, ומשום מה גם לא נלקחו מהן טביעות אצבע ודי אן איי, שזה לא תקין בגלל שזו הייתה אמורה להיות בדיקה בסיסית מצד המשטרה. לדעתי המשטרה פישלה בגדול, האשימו חף מפשע ונתנו לרוצחים ללכת. בזירת הרצח נמצאו דגימות רבות. ביד של תאיר היו שיערות שחורות ארוכות שהיא תלשה בזמן המאבק עם הרוצחים ( ואלה לא שערות של זדורוב, גם משטרה מסכימה עם זה) אז של מי הן לעזאזל?! למה לא מחפשים?!”.

“יש המון בעיות בתיק זה, המון ראיות לא נבדקו, חלק הושמדו על ידי המשטרה, המון עדויות שלא קיבלו יחס הוגן, המון, המון חורים. לזדורוב היה אליבי חזק, ולכן משטרה הזיזה את שעת הרצח, על פי המשטרה תאיר נכנסה לשירותים והמתינה שם 45 דקות עד שזדורוב בא ורצח אותה. פשוט הזוי”.

בין החברים בקבוצה יש גם פרופיל פייסבוק מעורר צמרמורת בשם תאיר ראדה, שמופעל כמובן על ידי אחד המשתתפים ואמור לשמש כפתחון פה של ראדה, דורון בלדינגר, מומחה וידאו וסאונד וחוקר זירות פשע שעוסק בפרשה זה כמה שנים בניסיון להגיע לגילוי האמת.  “עזבו אתכם מתיאוריות מופרכות, כאילו תאיר היתה במקום הלא נכון בזמן הלא נכון”, כותב בלדינגר, “שטויות. תאיר בכלל לא הייתה הולכת לשירותים הרגילים בביה"ס, אבל את זה יודע רק מי שלמד ומכיר את הילדה. ובכלל, נניח שכן הייתה הולכת לשירותים, רק בשביל הדיון (ושוב, למרות שזה לא נכון וגם נתמך בדוח הפתולוגי), אבל נניח, אז למה שתעלה לשירותים בקומת הביניים, זו של כיתות י’, למה שלא תלך לשירותים למטה, היכן שלמדה במגמת תאטרון? תחשבו על זה. האמת היא שבאותו יום הקומה הזו הייתה ריקה מאדם (!), מאחר וכיתות י’ היו ביום טיול (יום אידאלי לביצוע הרצח, לא ככה?) ואולי בכלל "חברה" שלה, שישבה איתה בפרגולה, שלחה אותה לשם (יש המכנים זאת "כיפה אדומה" לא?) ומעניין שכאשר תאיר לא חזרה לשיעור (שעה שביעית) אף אחד לא חשב לבדוק איפה הילדה ולהתקשר אליה… נכון? אה בעצם, אולי בדיוק נגמרה לה הסוללה בטלפון ובטח זה קרה גם בתוך שניות….”.

61407_100205190149577_976397731_n

תודה לאסף מגידש על הטיפ

תגיות: , , , , , ,לחצו לייק ותקבלו את
הסיפורים הכי מעניינים
בנושא:
חורים ברשת
  1. התגבה של החברים לא רק שהיא לא מטהרת אותם ההפך מחזקת את החשד נגדם. מי שלא פשע אין לו ממה לפחד.

Performance Optimization WordPress Plugins by W3 EDGE
Google Analytics Alternative טעימות: תמונות הורסות וממתקי עיניים מפייסבוק